Zlatý slitek 10g RAND REFINERY (Jižní Afrika)

Nelze objednat

Nelze objednat

Slitky Rand Rafinery odpovídají LBMA světovým standardům. Ryzost 999,9/1000.

Dle §92 zákona č. 235/2004 Sb. je investiční zlato osvobozeno od DPH.

16 385,11 Kč 16 385,11 Kč

Hlídač cen a skladu

Možnosti hlídání:

V počátcích těžby zlata v Jižní Africe se surový drahý kov musel transportovat do Londýna na další zpracování. Koncept založit místní rafinerii vznikl na začátku 20. století. Dne 27. listopadu 1920 byla Rand Refinery Limited zaregistrována jako soukromá společnost s počátečním kapitálem získaného z akcií zlatých těžebních společností, které byly členy komory Chamber of Mines.

 

Rand Refinery se nachází v Germistonu asi 16 km východně od Johannesburgu, v geografickém středu zlaté oblasti Witwatersrand, kde byly od začátku k dispozici potřebné služby a železniční spojení. Historický název Rand Refinery byl odvozen od Witwatersrand (White Waters), hřebenu, na kterém je Johannesburg postaven a kde byla nalezena většina jihoafrických ložisek zlata. O 100 let později je Rand Refinery jednou z největších zlatých rafinerií na světě, která je kompletně integrována a má vlastní tavírnu. Nabízejí řadu zlatých slitků v různých velikostech a provedeních a zlaté mince Krugerrand - nejznamější a nejběžnější investiční mince ve světě.

 

Od roku 1920 Rand Refinery zpracovala více než 50 000 tun zlata - téměř třetinu veškerého vytěženého zlata na celém světě. Společnost má mezinárodní akreditaci LBMA a navíc mezinárodní status rozhodčího LBMA ( 1 z 5 na světě a jako jediný na jižní polokouli). Slitky Rand Rafinery odpovídají LBMA světovým standardům a certifikaci ISO.

Více informací
Produkt Zlatý slitek jihoafrického výrobce (LBMA)
Dodací lhůta Nelze objednat

Typ produktu Slitek
Drahý kov Zlato
Země původu Švýcarsko
Výrobce Rand Refinery
Ryzost 999,9 / 1000 (24 karátů)
Hmotnost 10 gramů
Rozměry 25,74 mm (délka) x 15,73 mm (šířka) x 1,95 mm (výška)
Motiv Přední strana: Logo Rand Refinery / Zadní strana: Motiv slona
Informace o balení Zavařeno ve folii s černou certifikační kartou.
Likvidita Celosvětově (London Good Delivery)
Kód AUBRAND00G00010
Aktuální výkupní cena (bez DPH): 15 401,93 Kč

Chci prodat tento produkt BESSERGOLD.cz

Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...