info@bessergold.cz Tel: +420 224 212 000

Způsob platby

Platba předem bankovním převodem

Bankovní údaje Vám přijdou na email, který jste zadali. Variabilní symbol je číslo faktury. Splatnost jsou 2 pracovní dny po obdržení faktury emailem. 

Naše bankovní informace:

Banka: Raiffeisen BANK

Adresa pobočky:  Vodičkova 38, Praha 1, 110 00

Kód banky: 5500

Příjemce platby: BESSERGOLD Trading s.r.o.

 

Číslo účtu v CZK / EUR: 5985280002/5500  

IBAN (International Bank Account Number): CZ5255000000005985280002

BIC (Bank Identification Code / SWIFT): RZBCCZPP

 

Platba v hotovosti (Tafelgeschäft)

Platba v hotovosti se realizuje v naší kanceláři na Václavském náměstí 17, Praha 1. Poté, co si zkontrolujete zboží při převzetí, proběhne platba fakturované částky v hotovosti.

„Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.“

Dle zákona č. 254/2004 Sb. o omezení plateb v hotovosti je poskytovatel platby, jejíž výše překračuje částku 240 000,-Kč(dále jen „limit“) povinen provést platbu bezhotovostně. Platba v české nebo jakékoliv cizí měně se pro účely tohoto zákona přepočte na měnu EURo směnným kursem devizového trhu vyhlášeným Českou národní bankou a platným ke dni provedení platby. Do limitu se započítávají všechny platby v české i cizí měně, provedené týmž poskytovatelem platby témuž příjemci platby v průběhu jednoho kalendářního dne. Překračuje-li platba limit, je příjemce platby povinen na výzvu poskytovatele platby sdělit bez zbytečného odkladu číslo účtu u peněžního ústavu, na který má být platba poukázána.

Zákonný limit pro platbu v hotovosti na osobu a den je 240.000,-Kč nebo ekvivalent v cizí měně dle aktuálního denního kurzu.

LImity pro platby v hotovosti neplatí ve Spolkové republice Německo. Při nákupu u naší mateřské společnosti BESSERGOLD GmbH v Drážďanech, na adrese Töpferstr. 10 se nákup řídí německými zákony: při platbě v hotovosti až do výše fakturované částky v hodnotě 2.000€, Nákup  v hotovosti (Tafelgeschäft) může být zcela anonymní. Při platbě v hotovosti nad 2.000 € musí kupující dle ustanovení Zákona proti praní špinavých peněz schváleného 13. Srpna 2008 německým Spolkovým sněmem („zákon o odhalování výnosů ze závažné trestné činnosti “; obzvláště § 3, odst. 2 a § 4, odst. 4) prokázat svojí totožnost. Firma přitom musí pořídit kopii platného identifikačního dokladu. Při Tafelgeschaftech (obchodech zboží proti hotovosti) v Drážďanech, je nutné si termín vyzvednutí předem s námi dohodnout. Jakmile dorazí Vaše zásilka, budeme Vás telefonicky informovat.

Platba platební kartou

Není možná, z důvodu vysokých poplatků karetních firem, které by navýšily naše ceny o několik procent.

Platba u objednávek nad 100.000,-Kč

U objednávek nad 100.000,-Kč požadujeme uhrazení 10% v okamžiku objednávky. Jakmile odešlete elektronickou objednávku, zavoláme Vám na Vámi udané telefonní číslo. Po obdržení dokladu o Vámi odeslané platbě objednáváme zboží a posíláme Vám fakturu na email. Variabilní číslo je číslo objednávky. Vzhledem k tomu, že Vám držíme cenu z objednávky, prosíme Vás o včasné odeslání dokladu o provedené úhradě zálohy, než dojde k dalším výrazným pohybům ceny. Po obdržení faktury uhraďte prosím doplatek způsobem, jaký jste si vybrali v objednávce. 

Platba u objednávek nad 300.000,-Kč

Pro fixaci ceny u objednávek nad 300.000,-Kč je nutno, aby zálohová platba v minimální výši 10% byla připsána na náš účet. Zálohovou platbu je možno poslat převodem, vložit na kterékoliv pobočce RB, či uhradit v hotovosti v naší kanceláři. Pro úhradu zálohy Vám pošleme doklad s platebními instrukcemi. Jakmile je částka připsána na účtu BESSERGOLDu, můžete fixovat cenu okamžitě, či vyčkávat na příznivější kurz. Pokud nejste u počítače, posíláme Vám pdf datový formulář s cenou z doby fixace. U stálých klientů je hranice pro složení zálohy individuální.

Osobně

Všechny objednávky můžete provést a uhradit v naší kanceláři na Václavském Nám. 17, Praha 1. Max. zákonný limit pro platbu v hotovosti na jeden den pro jednu osobu je 240.000,-Kč. Prosím domluvte si schůzku předem, fixace je možná v pracovní dny nejpozději do 17:00.

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...