info@bessergold.cz Tel: +420 224 212 000

Numistmatika

České pamětní medaile

Pamětní medaile plní významnou úlohu při připomínání důležitých událostí, úspěchů nebo osobností. Jsou nejen hmatatelným projevem uznání, ale také cenným kusem historie, který ztělesňuje podstatu určitého období nebo úspěchu. Tyto medaile jsou často pečlivě navržené, s detailními rytinami a nápisy, které zobrazují událost nebo osobu, kterou uctívají. Mohou být raženy z drahých kovů, jako je zlato nebo stříbro, což ještě více zdůrazňuje jejich význam a hodnotu.

Návrh a tvorba českých pamětních medailí zahrnuje pečlivou řemeslnou práci. Na přední straně je často vyobrazen portrét nebo symbol spojený s připomínanou událostí nebo osobou, zatímco zadní strana obvykle obsahuje nápis s podrobnostmi o významu události nebo úspěchu. Tyto medaile slouží nejen jako připomínka jejich slávy, ale také jako vzdělávací nástroj, který poskytuje vhled do bohaté historie a dědictví České republiky. Autorem designu našich medailí je známý akademický sochař Vladimír Oppl, který stojí i například za naší 20 Kč mincí se svatým Václavem. Medaile BESSERGOLD jsou raženy v nízkých emisí, aby se zachovala jejich limitovanost.

Bessergold a numismatika

Akademičtí sochaři

Proč nakupovat?

Výroba mincí a medailí

Pamětní mice a medaile

Numismatika a investování

Investování do numismatiky může být zajímavou a potenciálně výnosnou aktivitou pro sběratele a investory, kteří mají zájem o historii a umění. V 19. století se numismatika stala samostatnou vědou, která se zabývala studiem mincí a medailí z historické, kulturní a umělecké perspektivy. Dnes je numismatika uznávanou vědou, která má velký význam pro studium historie a kultury a zároveň může být i zajímavým a lukrativním obchodem pro sběratele a investory.

Naše pamětní medaile a investiční mince jsou vyrobeny výhradně z českého zlata a stříbra, zpracovaného v rafinerii BESSERGOLD Recycling a jsou výsledkem špičkového řemesla zpracování a vášně pro detail. Nabízíme diskrétní prodej pamětních mincí a medailí v centru Prahy.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...