info@bessergold.cz Tel: +420 224 212 000

Puncovní zákon a puncovní úřad

V poslední době dostáváme často dotaz, jestli je firma Bessergold GmbH registrována u puncovního úřadu (PÚ) a když ne, tak proč ne.

Předpokládáme, že tento dotaz pramení ze skutečnosti, že většina firem, které obchodují s investičními drahými kovy na českém trhu registraci u PÚ i jeho logo uvádějí.

Tyto reference jsou přinejmenším zavádějící, manipulují s důvěrou zákazníků a jsou zřejmě i protizákonné.

Puncovní úřad nemá totiž žádné pravomoci ani povinnosti týkající se kvality výrobků z drahých kovů, které nejsou definovány jako zboží v puncovním zákoně.

Slitky ani mince, které Bessergold GmbH a řada konkurenčních firem, které tyto produkty na českém trhu nabízí, puncovnímu zákonu nepodléhají a jakékoliv spojování těchto produktů s autoritou PÚ je čistě manipulativní a je tedy nekalou konkurencí.

Pokud Vás tato problematika zajímá hlouběji, další podrobnosti najdete v dopise, který jsme dostali od PÚ (klikněte zde), případne z webu PÚ (klikněte zde), nebo puncovního zákona (klikněte zde).

V každém případě se spolehněte, že firma Bessergold GmbH dodržuje ty nejpřísnější možné obchodní standardy, jak je zvykem na vyspělých evropských trzích.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...