Zlatý slitek 10g Kinebar MÜNZE ÖSTERREICH (Rakousko)

Příští prac. den

„Kinebar“ je ražený zlatý slitek, který na zadní straně obsahuje kinegram, který slouží k prokázání pravosti. Kinegram je difrakční bezpečnostní prvek ražený do substrátu (zde zlato).

Dle §92 zákona č. 235/2004 Sb. je investiční zlato osvobozeno od DPH.

11 987,66 Kč 11 987,66 Kč

„Kinebar“ je ražený zlatý slitek, který na zadní straně obsahuje kinegram, který slouží k prokázání pravosti. Kinegram je difrakční bezpečnostní prvek ražený do substrátu (zde zlato). Této patentované technologie se využívá i u bankovek, cestovních pasů a jiných dokladů. Díky tomuto patentovanému bezpečnostnímu prvku má kinebar obzvláště dobrou likviditu.Název kinegram pochází z řeckého slova „pohyb“ [kínesís] a „psané“ [grámma]. Barvy, které reagují se světlem dělají z kinebaru i atraktivní dárek. Kinebary od výrobce MÜNZE Österreich jsou raženy ve švýcarském podniku ARGOR-HERAEUS S.A., který byl založen roku 1951. Union Bank of Switzerland prostřednictvím své dceřinné společnosti – rafinérie Argor-Heraeus SA, používá kinegram jako bezpečnostní prvek na zadní straně zlatých slitků od prosince roku 1993. Kinebar je v současnosti registrovanou ochranná známka společnosti UBS. (Union Bank of Switzerland)

 

MÜNZE ÖSTERREICH AG (výrobce známé zlaté a stříbrné mince Wiener Philharmoniker ve spolupráci se švýcarským podnikem ARGOR-HERAEUS S.A. již skoro dvacet let vyrábí zlaté cihly v ryzosti 999,9/1000 v hmotnostech: ražené 1g, 5g, 10g (kinebar), 20g, 50g, 100g a lité 250g, 500g a 1000g. Kontrolní a vytavený znak Argor-Heraeus (AH MELTER ASSAYER), individuální číslo na slitku, buď ražené (do 100g) nebo lité (od 250g), údaj o váze a ryzosti stejně tak jako logo MÜNZE Österreich odpovídají „London Good Delivery Standard“ a garantují celosvětovou obchodovatelnost. Fakt, že MÜNZE Österreich AG patří Rakouské národní bance vysvětluje vysoký stupeň popularity, proslulosti a důvěry, kterou tento zlatý slitek má. ARGOR HERAEUS S. A. vyrábí pro MÜNZE Österreich AG a německý W.C.HERAEUS GmbH zlaté slitky, které odpovídají mezinárodně uznávanému „London Good Delivery Standard“. Další informace o tomto produktu naleznete na internetové prezentaci MÜNZE Österreich AG.

 

Více informací
Produkt Zlatý slitek s patentovaným bezpečnostním prvkem - kinegramem.
Dodací lhůta Příští prac. den

Typ produktu Slitek
Drahý kov Zlato
Země původu Republika Rakousko
Výrobce ARGOR-HERAEUS
Rok vydání Ne
Ryzost 999,9 / 1000 (24 karátů)
Hmotnost 10 gramů
Celková hmotnost Ne
Rozměry 18,60 mm (délka) x 31,60 mm (šířka) x 1,05 mm (tloušťka)
Motiv Kulaté logo obchodní značky MÜNZE Österreich AG
Nominální hodnota Ne
Informace o balení Zavařeno ve folii s certifikátem, s patentovaným bezpečnostním difrakčním prvkem raženým do zlata.
Likvidita Celosvětově (London Good Delivery)
Komentáře Ne
SKU AUBMOKB----ATG0010PBG
Aktuální výkupní cena (bez DPH): 11 268,49 Kč

Chci prodat tento produkt BESSERGOLD.cz

Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací