Palladiová mince 1 oz (trojská unce) MAPLE LEAF Kanada různé roč.

Příští prac. den

Palladiová investiční mince Maple Leaf je první mince z palladia, kterou vyrábí kanadská Královská mincovna. Je to jediná palladiová mince, která je ražena statní mincovnou a je zákonným platidlem (50 kanadských dolarů).
45 330,14 Kč 37 462,93 Kč

Palladiová investiční mince Maple Leaf je první mince z palladia, kterou vyrábí kanadská Královská mincovna. Je to jediná palladiová mince, která je ražena statní mincovnou a je zákonným platidlem (50 kanadských dolarů). Poprvé spatřila svět v roce 2005 v nákladu 40 000 kusů. Jméno této minci dal javorový list (Maple leaf), symbol Kanady. Tato známá kanadská investiční mince byla nejdříve vydána v roce 1979 v ryzím zlatě a poté v roce 1988 v ryzím stříbře. Platinová mince Maple Leaf je od roku 2009 ražena pouze v hmotnosti 1 trojské unce (1 oz).

Paladium je vzácný, drahý šedobílý kov s vysokým leskem. Má nejvyšší reaktivitu mezi drahými kovy. Používá pro katalyzátory v automobilovém průmyslu pro elektrické komponenty,  pro dentální využití a v klenotnictví. Poptávka tudíž i cena palladia je závislá na automobilovém průmyslu. Více než 80% celosvětových zdrojů palladia se nachází na 3 místech: Severní Amerika, Jihoafrická republika a Rusko (cca 50%). 

Palladium se obchoduje na New Yorské Mercantile Exchange (NYMEX) burze a na Londýnské Platium & Palladium Market (LPPM) burze. 

Více informací
Produkt Investiční palladiová kanadská mince
Dodací lhůta Příští prac. den

Typ produktu Mince
Drahý kov Palladium
Země původu Kanada
Výrobce Royal Canadian Mint
Rok vydání Různé ročníky
Ryzost 999,5 / 1000
Hmotnost 1 trojská unce (angl.: 1 oz. tr.) = 31,1034768 gramů
Celková hmotnost Ne
Rozměry 34 mm (průměr) x 3,58 mm (tloušťka)
Motiv lic: profil Elizabeth II. / rub: javorový list
Nominální hodnota 50 Kanadských dolarů (CAD)
Informace o balení Ne
Likvidita celosvětově
Komentáře Ne
SKU PDCMPLFRR--CAO0001---
Aktuální výkupní cena (bez DPH): 32 967,21 Kč

Chci prodat tento produkt BESSERGOLD.cz

Souhlasím se zpracováním osobních údajů. Více informací