info@bessergold.cz Tel: +420 224 212 000

Vzhledem k neustálým výkyvům ceny na komoditní burze nedoporučujeme nákup uskutečnit z půjčených peněz. Pokud neunesete krátkodobé výkyvy ceny, prosím neinvestujte do drahých kovů. Drahé kovy uchovávají hodnotu po tisíciletí a jsou dlouhodobou investicí.

 

 

Všeobecné obchodní podmínky

 

I. Uzavření smlouvy

Dle nového občanského zákoníku 89/2012 Sb. § 1837 odst. b) nemůže spotřebitel odstoupit od smlouvy na dodávku zboží nebo služeb, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli dodavatele. Spotřebitel nemá právo na odstoupení u finančních služeb, jejichž cena závisí na pohybech cen na finančních trzích, které dodavatel nemůže ovlivnit, jako jsou služby vztahující se k devizovým hodnotám a investičním nástrojům. Pro kupujícího vzniká závazný smluvní vztah odesláním elektronické, nebo podáním telefonické či osobní objednávky. Faktura, kterou Vám nákup potvrdíme, je z naší strany závazná. Tímto pro obě strany vzniká závazný smluvní vztah. Při objednávce po telefonu je cena zafixována v okamžiku telefonického hovoru a je platná bez ohledu na to, kdy Vám přijde potvrzení objednávky ve formě faktury.

 

II. Splatnost

Splatnost fakturované částky je 2 pracovní dny po obdržení potvrzení objednávky formou faktury, 5 pracovních dní pro osobní vyzvednutí, jakmile Vám oznámíme, že zboží je připravené k vyzvednutí. Pokud kupující neuhradí fakturovanou částku ani do 14 dní od splatnosti, ocitá se bez urgence v prodlení. V případě prodlevy jsme oprávněni smlouvu jednostranně vypovědět a kupující je povinen uhradit náhradu škody za nedodržení kupní smlouvy ve výši 25% z příslušné kupní ceny. Při prodlení s úhradou po splatnosti je kupující povinen uhradit úroky z prodlení ve výši 0,1% na den. Zboží zůstává až do plného uhrazení naším majetkem.

 

III. Fixace ceny

Ceny na našem webu jsou konečné.  Objednávky do 100 000,-Kč fixujeme v pracovní dny do 16:45 ihned. Nad tuto částku do 300 000,-Kč jakmile obdržíme elektronicky doklad o odchozí zálohové platbě. Variabilní symbol je číslo objednávky. Vzhledem k tomu, že Vám držíme cenu z košíku, je třeba odeslat toto potvrzení dříve, než dojde k výrazným výkyvům ceny. Vyhrazujeme si právo objednávku nepřijmout, pokud by změna ceny v objednávce a námi provedenou objednávkou u výrobce představovala pro nás neúnosnou změnu kurzu ceny. (§ 1837 odst. b). Pokud bude cena výrazně vyšší či výrazně nižší v době možnosti fixace ceny s výrobcem, budeme Vás kontaktovat. Nad 300 000,-Kč je třeba složit zálohu před fixací ceny. (Osobně nebo zasláním či vložením na náš účet.)

 

IV.  Platby / Zálohy

U objednávek s platbou v hotovosti při převzetí nesmí platba v hotovosti překročit zákonný limit 270 000,-Kč, v Eurech ekvivalent této částky dle aktuálního směnného kurzu ČNB. U objednávek nad 100 000,-Kč je nutno uhradit zálohu ve výši 10% v okamžiku objednávky. Při elektronické objednávce stačí elektronicky zaslat doklad o odešlé zálohové platbě v co nejkratší době od odeslání objednávky, než dojde k výraznému výkyvu ceny. Nad 300 000,-Kč je nutno uhradit zálohu před fixací ceny. Výše zálohy se liší dle způsobu platby, doručení a dostupnosti zboží. Zboží viditelně označené s delší dodací lhůtou není možno platit až při převzetí zboží. Prodávající může provést telefonicky autorizaci objednávky. Pokud kupující tuto autorizaci nepotvrdí, je objednávka považovaná za neplatnou.

 

V.  Doprava / Reklamace

Poštovné je 250,-Kč vč. DPH pro všechny objednávky. Je-li adresátem fyzická osoba, poštovní zásilka bude dodána výhradně jen adresátovi. Je-li adresátem právnická osoba, jen oprávněné osobě. V případě viditelného poškození zásilky odmítněte zásilku převzít a o této skutečnosti nás prosím neprodleně informujte na tel.: 224 212 000 nebo e-mail: info@bessergold.cz. Pokud Vám od nás přijde zboží, které bude během přepravy poškozeno, pošlete nám prosím mailem reklamaci s fotografiemi. Zboží Vám bude vyměněno za neporušené. Vzhledem k tomu, že zboží je posíláno pojištěné, budeme po dopravci uplatňovat náhradu nákladů spojenou s výměnou poškozeného slitku, poprosíme Vás, abyste do 2 dní od převzetí zboží u ČP provedl reklamaci. Zásilku je nutno na poště předložit v takovém stavu, v jakém byla dodána, tzn. včetně vnějšího i vnitřního balení. 

 

VI. Výkup

Veškeré zboží, které prodáme, vykoupíme zpět. Aktuální výkupní cena se stejně jako prodejní cena automaticky aktualizuje každých 10 minut dle spotové ceny a kurzu € / koruny a je uvedena u každého produktu. Pokud nám budete chtít své zboží prodat, otevřete prosím výkupní formulář, vyplňte požadované informace a klikněte odeslat. Jakmile dostaneme Váš výkupní formulář, budeme Vás kontaktovat. Výkupní cena bude fixována v okamžiku převzetí zboží dle aktuální výkupní ceny na www.bessergold.cz. Zboží k výkupu nám můžete zaslat či donést osobně.  Částka v hotovosti do zákonného limitu může být vyplacena v okamžiku převzetí zboží, schůzku si domluvte prosím předem. Při výplatě převodem je částka za výkup vypořádána do 2 pracovních dní, u euro plateb a částek převyšující milión korun do 7 pracovních dní.

 

 

Poslední aktualizace 5. 1. 2015

 

 

Vzhledem k neustálým výkyvům ceny na komoditní burze nedoporučujeme nákup uskutečnit z půjčených peněz. Pokud neunesete krátkodobé výkyvy ceny, prosím neinvestujte do drahých kovů. Drahé kovy uchovávají hodnotu po tisíciletí a jsou dlouhodobou investicí.

 

 

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací...